Celoroční krátkodobý pronájem

Nabízíme celoročně ke krátkodobému pronájmu celý areál Bojiště či prostor Backstage pro konání Vaší akce. Areál Bojiště je víceúrovňový prostor o ploše cca 27500 m2, jehož hlavní část tvoří zelený park s přírodním amfiteátrem. Celý areál je oplocený a nabízí možnost parkování. V případě Backstage se jedná o samostatně ohraničený prostor za plátnem, zahrnující kiosek se zastřešenou zahrádkou, venkovní grily, sociální zařízení, sprchy a zázemí.

Naše prostory a zařízení jsou ideální na pořádání kulturních, společenských či sportovních událostí, soukromých i firemních oslav apod. Vládneme cateringovým vybavením i možností vytvořit občerstvení pro Vaši akci na míru. Celou nabídku našich doprovodných služeb a dalších možností naleznete v sekci "Služby". Cena pronájmu se odvíjí od velikosti akce a zvolených doprovodných služeb - rádi Vám vytvoříme nabídku přesně podle Vašich potřeb.

Kontakt: Roman Dorňák | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | telefon: +420 776 251 814

Historie Bojiště Trutnov

Mezi lety 1957 – 1960 byl na jižním svahu vrchu Šibeník brigádnicky postaven areál Bojiště, jehož součástí bylo nejen přírodní divadlo a malý park, ale i veřejné kluziště. Prostor, známý návštěvníkům festivalů jako zóna s občerstvením, byl k bruslení používán až do druhé poloviny šedesátých let. Zánik kluziště přišel na počátku let sedmdesátých, kdy na tomto místě vzniklo dětské dopravní hřiště, jehož asfaltové ohraničení tu můžete vidět dodnes.

Později v roce 1978 vzniklo v další fázi výstavby letní kino, jehož součástí byla i promítací stěna na kovové konstrukci. Ta dodnes splňuje důležitou funkci i jako větrolam a zajišťuje tak ochranu před nepřízní počasí a příjemné bezvětří uvnitř amfiteátru. V roce 1984 došlo k zasypání orchestřiště a podzemních šaten, které byly situovány v prostoru pod promítací stěnou a pod prostorem dnes známém jako backstage.

Největšímu rozmach co do počtu návštěvníků přichází ovšem až po revoluci, samozřejmě díky legendárnímu otci všech hudebních festivalů u nás: Trutnov Open Air Music Festivalu (později přejmenovanému na Trutnoff Open Air). První ročník na Bojišti se konal v roce 1990 a s několika přerušeními tu úspěšný festival setrval až do roku 2016. Od roku 1999 se na Bojišti začal pravidelně pořádat také unikátní žánrový festival Obscene Extreme, který dosáhl do té doby bezprecedentního počtu návštěvníků a obřího věhlasu mezi fanoušky tvrdé hudby po celém světě.

Začátkem devadesátých let byl areál krátce provozován také jako letní kino soukromým nájemcem. Později byl městem Trutnovem vybrán v otevřeném řízení nájemce nový, který byl ve smluvním vztahu s městem do konce roku 2016. V plánu bylo množství velmi "ambiciózních" změn, na místě měl vzniknout např. dětský lyžařský vlek či bobová dráha, nakonec se ale tyto záměry nepodařilo dotáhnout do konce a přes různé pokusy o pořádání různých společenských akcí areál v posledních letech víceméně chátral.

Nová éra tohoto unikátního místa se začíná psát na jaře roku 2018, kdy se novým provozovatelem areálu stala společnost Bojiště s.r.o. Areál se pozvolna rekonstruuje a oživuje a v srpnu 2019 se zde konal úspěšný první ročník festivalu Artu Kus, jenž v sobě spojuje hudbu, divadlo a mnoho dalších forem umění.

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.